Junior handling rozhodcovia

Aj keď prihlasovanie psíkov na výstavy NITRADOG je ukončené, do súťaže Junior handling sa naša mládež môže prihlásiť stále a to do 4.12.2023 cez www.clubdogshow.sk

A čo to Junior handling je?

Je to súťaž pre mladých ľudí vo veku od 9-18 rokov, kde sa nehodnotí kvalita predvádzaného jedinca, ale kvalita predvedenia. Je to výborná príležitosť vyskúšať si a zažiť si atmosféru vo výstavnom kruhu.

Nebolo Vaše dieťa nikdy v tejto súťaži? Nevadí! Áno, do finále sa prebojujú len traja najlepší, avšak víťazstvo nie je to najdôležitejšie a ani by nemalo byť jediným cieľom. Za najdôležitejšie sa pokladá príležitosť pre deti a mládež dozvedieť sa viac o rôznych plemenách psov, získať zručnosti vo vystavovaní, ale aj vedieť prijať konštruktívnu kritiku, čo je zo psychologického vývoja dieťaťa veľmi dôležité. Tento šport povzbudzuje mladých milovníkov psov, aby získali vedomosti o tom, ako sa starať o psov a ako udržiavať pohodu zvierat. Tieto hodnoty pomôžu podporiť ďalším generáciám povedomie o zodpovednom vlastnení psov. A hlavne – ak ich táto aktivita chytí za srdce, možno v nej nájdu svoju cestu, či zmysel a my získame ďalších budúcich kynológov.